Kombi Montaj

Kombi Montajı

Tadilat sırasında kombinin yeri değiştirilebiliyor fakat kombinizi sağa sola kaydırırken İgdaş’tan tadilat projesi çizdirmemiz gerekmektedir. Doğalgaz borusunda değişiklik yapılacağı zamanlarda en ufak bir değişim için İGDAŞ yeni bir proje istemektedir. Bu işlemleri, bulunduğunuz bölgede sertifikalı doğalgaz tesisatı yapan bir firmaya yaptırabilirsiniz. Öncesinde yapılacak işlemler, gaz kesimi yapılarak sonrasında boru ne tarafa kaydırılmak isteniyorsa yapılabilir. Kombinin montajı en son yapılacak işlemler arasındadır. Peteklerin büyütülmesi ya da odanın farklı bir duvarına kaydırılması normal bir tesisatçı usta yardımıyla yapılabilir. Bunun için herhangi bir izin almanıza gerek yoktur. Sadece merkezi ısıtma sistemi kullanan müşterilerin bulunduğu apartman yöneticisine bilgi vererek değişiklik yapması gerekir. Kişi, peteği ısıtmadığından dolayı daha büyük bir petek montajı yaptırmak istiyorsa pay ölçerin bulunduğu petek boyutunu site yönetimine bildirmesi gerekir.

Kombi montaj, radyatör petek montajı gibi işlemler, gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak ve tesisat ile baca bağlantıları sertifikalı personel tarafından yapılmalıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hem de can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır. Kalorifer gidiş ve dönüş hatlarının ayrıca sıcak soğuk su bağlantılarının yapılmasıdır.

Kombi montajı sırasında kullanılacak malzemeler içinde 2 adet vana ve 2 adet partikül filtre kullanılmaktadır. Kombi montajı genel olarak plastik montaj elemanları ile yapılmaktadır. Kombi montajını kim yapar diye soracak olursanız kombi montajları mutlaka yetkili ve sertifikalı biri tarafından yapılmalıdır. Kombi montajını yapmadan önce su tesisatının hazır olması gerekmektedir. Doğalgaz tesisatının projesi çizildiğinde doğalgz sağlayıcı firma tarafından onay verilir.

Diğer Hizmetler

+14 Y?ll?k deneyim ile çözüm orta??n?z olmaktan gurur duyuyoruz.